Paralympijský den

V úterý proběhl na naší škole paralympijský den, kterého se zúčastnili žáci 6. a 7. ročníků. Akci jsme uspořádali ve spolupráci s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, v rámci projektu KLIKO, do kterého jsme zapojeni od září.

Během dne měli žáci možnost vyzkoušet si sportovní aktivity, které provozují lidé s handicapem. Vyzkoušeli si pohyb na vozíku, zahráli si basketbal, rugby, goalball, curling, bocciu atd. Vyzkoušeli si i chůzi se slepeckou holí.

Jedním ze stanovišť byla beseda s paralympijským sportovcem- Tomášem Zelenkou. Přiblížil dětem život na vozíku a nejrůznější úskalí, která jsou s tímto spojená.

Fotky z akce si můžete prohlédnout na našem facebooku- palachovka fejs.

Lenka Kozáková- učitelka TV