Olympiáda řemesel

Ve čtvrtek 17. prosince se naši žáci z devátých ročníků opět chopili šance reprezentovat naší školu. Tentokrát se vypravili do Děčína, aby se zde zúčastnili Olympiády řemesel v kategorii pro základní školy.

Z obou ročníků devátých tříd byly sestaveny dva týmy o čtyřech lidech, které se za doprovodu svých fandících spolužáků a třídních učitelek vypravili v 7:27 do Děčína porovnat své síly s týmy ostatních škol.  Týmy byly sestaveny, podle schopností jednotlivých žáků v určitých kategoriích (např. v oblasti kosmetiky, cestovního ruchu či gastronomie), ale nakonec byl každý z žáků nucen podrobit se dané kategorii. Po příjezdu do Děčína se žáci vypravili do Střední školy obchodu a služeb, kde se olympiáda konala. Byli zde vřele uvítáni představiteli, jak školy, tak města. Soutěžící od nich obdrželi občerstvení v podobě baget, popcornu či jiných pochutin, které jim měli zaručit dostatek energie k plnění jednotlivých stanovišť.  Každému soutěžnímu týmu byl přidělen minimálně jeden asistent, který měl za úkol se o své svěřence po dobu soutěže starat a odvádět je včas na stanoviště, kde měli možnost vyzkoušet si něco z daného oboru. Na každé soutěžní pozici šlo, ale o čas. Týmy s celkově nejnižšími součty časů měly větší pravděpodobnost na výhru.  Některé úkoly byly dle některých soutěžících obtížnější, ale i tak se s nimi dokázali vcelku slušně časově vypořádat. Většina úkolů byla manuálních, ovšem některé byly i teoretické. Mezi jednotlivými úkoly se někdy našel i čas na odpočinek nebo občerstvení. Soutěžící i fandící žáci měli možnost si v areálu střední školy zakoupit za malý peněžní obnos některé z jídel, připravené tamějšími žáky.  Nakonec po úspěšném zakončení všech stanovišť se obě naše reprezentující třídy vydaly na nádraží a před třetí hodinou se vrátili do Ústí. 9. A se umístila na čtvrtém místě a 9. B na místě dvacátém druhém.

Holas