Lyžařský výcvik II. stupně

V týdnu od 10. do 17. ledna se žáci vypravili spolu s Kubou Mrázkem a Lenkou Kozákovou do Špindlerova Mlýna. Jako každý rok jsme byli ubytovaní na Novopacké boudě, která leží přibližně 1 200 m nad mořem.

Před odjezdem to se sněhem vypadalo bídně. Počasí se ale umoudřilo a nám napadlo dost sněhu na to, abychom se pořádně vyřádili na sjezdovce i v běžecké stopě.

Cesta byla dlouhá, ale přežili jsme.

Během týdne na horách jsme si užili spoustu legrace.  Naučili jsme se na lyžích, prknech, běžkách. Postavili jsme několik sněhuláků, nechyběla ani pořádná koulovačka, kde to schytali především učitelé.

Předposlední den jsme změřili síly při závodu ve slalomu a v bílé stopě.

I přes velký počet začátečníků (především na snowboardech) se nám téměř vyhnula vážná zranění. Máme holt šikovné děti J.

Azurovou oblohu a sluneční paprsky jsme sice viděli až při odjezdu domů, ale vůbec nám to nevadilo a už se opět těšíme na příští rok!