Bronzová medaile pro chemii

V tomto školním roce chemie zvítězila nad všemi sportovními výkony.
Bronzová medaile pro chemii

13. června  hostila fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice 5. ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR.

Pomyslného mistrovství republiky v chemii se zúčastnilo 39 nejúspěšnějších žáků z regionálních kol.

Poprvé se letos do tohoto finále probojoval i žák naší školy. Arťom Sukhanov  prošel úspěšně všemi koly a v celostátním kole v Pardubicích skvěle zvládl písemný test teoretických znalostí i praktické dovednosti laboratorní práce a skončil na 3. místě pouze pět bodů za vítězem.

Lví podíl na tomto úspěchu měla také paní učitelka Renata Maurencová, která se věnovala Arťomově přípravě.

Oběma blahopřejeme k historickému úspěchu a doufáme, že se v příštích letech dočkáme dalších mimořádných výkonů.