Akademie programování

Naše škola je již od letošního ledna zapojena do projektu s názvem KODU, který se zabývá rozvíjením počítačové gramotnosti mladistvých prostřednictvím zábavné a neobvyklé formy.
Akademie programování

Naše škola byla přihlášena do projektu panem učitelem Rysem, který žáky devátých tříd řešení prací s KODU provází. A k čemu vlastně program KODU slouží? Jedná se o program, který nabízí jeho uživatelům pohlédnout do zákulisí jednoduchého programování a vytvořit si širokou škálu prostých her. Po vizuální stránce připomíná prostředí her populární hru Minecraft.  Základním obsahem balíčku pro školy je výuka tvorby čtyř her (též modulů). Mimo zkušeností s tvorbou vlastních her mají ale žáci šanci získat případně i něco hodnotného, pokud bude jejich práce s programem na výborné úrovni. Současně totiž v rámci projektu probíhá i soutěž o nejlepší vytvořenou hru takže doufáme, že se i na naší škole najde někdo, kdo bude ochoten se do soutěže zapojit a do konce května předvést svůj programátorský um.

Další fotografie